Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Energetičtí upíři

12. října 2016 v 12:23 | ep |  Tradice, legendy, mýty
Je jich kolem nás hodně. Jak je poznáme? Jednoduše podle toho, že po setkání s nimi se necítíme dobře, vysávají naši energii, jsme vzteklí, bolí nás hlava, chce se nám plakat.Tyto naše reakce dělají upírům dobře a žijí z nich. Kde je potkáme? Všude: mezi svými "přáteli", kolegy, šéfy, ale i partnery, dětmi. Dají se shrnout do několika kategorií. Typ oběť/mučedník, narcistní, dominátoři (ti vás zastrašují), melodramatičtí (neustále vytváří dramata ve svém jinak prázdném životě, upíři neustále kritizující, "neviňátka" (jejich problémem je, že "potřebují" a neustále vyžadují vaši pomoc).
Někteří upíři jsou si toho vědomi, že potřebuji ke svému životu energii druhých a někteří možná ani ne, ale jsou na energii druhých závislí a vyhledávaji ji. Když se zamyslíte, určitě zjistíte, kolik jich kolem vás létá. Setkala jsem se např. i s typem upíra dominátora (vysoké postavení), který byl šťastný, když za den někoho rozplakal a vykolejil (ať už to byla manželka nebo podřízené).
Jak se jim bránit? Je to obtížné, nejsou vůbec empatičtí, nepřijímají logické argumenty, jsou sobečtí. Pokud se vyskytují mezi našimi jakoby přáteli, ale po setkání s nimi se spíš cítíme blbě, vysávají naši energii, pořád jim v něčem pomáháme, neustále posloucháme jejich životní dramata, doporučuji přerušit s nimi kontakt. Poprvé to pro nás nebude jednoduché, ale uleví se nám. S pracovními a rodinnými upíry je to složitější, vytáčí nás denně. Nesmíme přistoupit na jejich hru a vytýčit hranice za něž je nepustíme.
Nesmírně důležitá dovednost potřebná pro život je zachovat si svou vlatní emocionální svobodu. Žijeme přece svůj vlastní život, nemusíme přece vydávat svoji energii, abychom řešili životy, problémy, mindráky, nedostatek nebo nadbytek sebevědomí druhých. Zkusme to. Popřemýšlejte o tom, který druh energetického upíra se ve vašem okolí vyskytuje nejvíc. Naučte se říkat ne (i když je to někdy těžké). Např. jste unaveni a vaši potomci chtějí ať jim neustále pomáháte s hlídáním dětí, kolega v práci na vás přesouvá i svoji práci, šéf vás bezdůvodně seřve, jemu to udělá dobře, když vás rozhodí, je přece velký nezpochybnitelný šéf, manžel vyžaduje teplou večeři a vy už na vaření nemáte energii, chcete si vyrazit někam, kde vás to baví a nabije (kamarádi, sport, kultura) a partner úpí, že ho nemilujete, protože chcete jít sami. Příkladů by bylo nepočítaných. Zkuste začít žít svůj život a uvidíte, že když se podle toho budete chovat, upír půjde za jinou kořistí. Nám bude líp, budeme celkem vyrovnaní, budeme mít víc energie a pokud budeme chtít, můžeme ji i darovat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama