Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Mysteriózní parlament – čarodějnictví ve vládě

5. října 2016 v 8:21 | ep |  Nové zprávy
Poslankyně Brankica Stamenkovič chválí britský parlament, protože zaměstnává astrologa a stěžuje si, že srbský parlament je pozadu a žádného ještě nemá.I když poslankyně Aleksandra Čabraja než zasedla do poslaneckých lavic se zajímala o astrologii, tarot, vudu.
Není nic zvláštního, že se politikové ve svých plánech radí i s astrologií. Příkladů by se našlo dost.
Bývalý prezident Srbska Boris Tadič využíval nebo se radil i s předpověďmi horoskopů. Bývalý ministr obchodu Bojan Dimitrijevič se zajímal aktivně o astrologii a prorokoval budoucnost vlády.
Bývalý předseda vlády Predrag Markovič věřil numerologii a dorazil do parlamentu i uprostřed noci, protože mu hvězdy byly nakloněny.
Zdroj: Bělehrad,Kurir, 4.10., s. 6,7.
Tak jak to vlastně je? Čemu máme věřit, vládě nebo hvězdám, kartám, astrologii? Nebo svému rozumu? Nebo není to tak, že když jsme s rozumem v koncích, hledáme pomoc i jinde?
Jak je to v Česku? Jsou politici racionální a ví si se vším rady? nebo se zatím ještě nic neprovalilo???? A to je i anketní otázka. Věří čeští politici hvězdám, astrologiii?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama