Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Business s lidským štěstím

14. listopadu 2016 v 18:19 | ep |  Tradice, legendy, mýty
Dá se téměř s jistotou potvrdit, že každý z nás si nese na zádech větší nebo menší ranec problémů a ty mohou být z jakékoliv oblasti: např. zdraví, vztahy, děti, práce, dluhy, chybná rozhodnutí a řada dalších.
Je logické, že lidé hledají pomoc všude a když už nechcete poslouchat rady členů rodiny nebo "přátel", kteří to s váma myslí dobře a mají zaručeně ty nejlepší rady (protože po bitvě každý generál), můžete naletět i lidem, kteří si postavili svůj business na těchto situacích.
Proberme si informační kanály, odkud se na nás sypou informace všech témat, ověřených, neověřených, pravdivých, nepravdivých. Internet: příklady pár titulků z dnešního dne: "Každý může mít na účtu víc než míval", "Umělá inteligence ví jak dopadne soud", "Zbavte se vrásek s okamžitým účinkem", "Čtyři tipy jak finančně ustát vánoce", "Přestala pít alkohol a zhubla o 70 kilo" , "Chcete perfektní postavu?". "Krásná stehna,,,," atd. , atd. Tady je rada jednoduchá, stačí přečíst jen titulek.
TV kanály: nevím přesně kolik TV kanálů nabízí zaručené věštce, kartáře, kartářky, léčitelé, nositele energií. Vím, že ve srovnání se zahraničím je jich opravdu hodně. Stojí opravdu zato zaplatit (tuším, že hodně) za radu, kterou vám poskytne ten "nejlepší" během 30 sekund ve stylu rozveďte se, běžte k lékaři, operace dopadne dobře…………….atd. Snad postačí, když si uvědomíte, že to je jejich živnost (museli projít kurzy, školeními) a ne potřeba láskyplně každému pomáhat. Určitě existují i lidé, kteří dokážou nějakým způsobem předvídat budoucnost, ale moc se tím nechlubí a neživí. U TV "hvězd" mě dost děsí ta jejich "vševědoucnost", "neomylnost", "jistota", "pýcha" a jejich "svědomí" tímto způsobem radit.
Dalšími živnostmi jsou online poradci, kurzy, různé terapie, které si dobrovolně platíte. Myslím, že jejich marketing a přesvědčivost je vysoká. Zaplatíte si za rady, jak být šťastní, jak si přivolat lásku, peníze, krásu, splnění všech přání, hojnost. A možná, že vám to i na nějakou dobu pomůže. Opět: určitě se dají najít i odborníci, kteří mají patřičné vzdělání, dlouholetou praxi a umí a dokážou řešit vaše situace.
Tady je rada ověřovat, prověřovat, filtrovat, nenaletět a mít nedůvěru a nevěřit tomu, že někdo to za vás vyřeší a udělá. Věřit víc sobě, tomu, že zvládnete i těžké a složité starosti a nepřízně. Máme možnost volby: buď podlehnout "štěstí businessu" nebo věřit sobě, případně opravdu důkladně hledat toho správného poradce a pomocníka a pro jistotu začít u sebe…….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama