Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Clean master v životě

18. listopadu 2016 v 20:56 | ep |  Nové zprávy
Máme chytré telefony a možná i vy využíváte službu clean master, která vám mobil vyčistí od nepotřebných souborů a snad využíváte i antivirus, který by měl zkontrolovat a eliminovat všechno nežádoucí. Dnes ráno mě u této procedury čištění napadlo, že by bylo fajn využívat nějaký clean master na nepořádek nebo nadbytečnosti kolem nás a "viry" v nás.
Je dobrý mít na to taky systém podobný clean masteru. Žijeme v domech nebo bytech vlastních nebo pronajatých. A určitě znáte situaci, kdy ho přeplňujete věcmi, ať už je to oblečení, knihy, elektronika a byt se začíná opticky zmenšovat.
Známé je přísloví: raději vyhořet než se stěhovat. Stěhovala jsem se mnohokrát a zase je něco na obzoru. Takže zkušenosti mám, vystěhovávala jsem i rodinný dům a docela velký a to byla dřina. Naprosto geniální systém, jak uklidit jednou provždy, vymyslela Japonka Marie Kondo. Japonci musí šetřit místo a možná i proto Japonka. Krása toho tkví v umění umět se rozloučit s věcmi navíc a naučit se systém uskladnění a opravdu to funguje. Pokud nevěříte, přečtěte si její knihu "Zázračný úklid. Pořádek jednou provždy". Její rady jsem aplikovala a jde to a s výsledkem budete spokojeni. Taky si uvědomuji, že čím míň toho člověk má, tím líp a při stěhování uchováme jen to k čemu máme nějaký vztah.
Nějakou dobu prohlížím byty, které se nabízejí k prodeji a zkušenost? V bytě se dá bydlet nebo ho mnozí "vybydlí". Nechápu, že prodejci nabízí i byty špinavé, neudržované, finančně nadhodnocené. Ale realitní makléři vám řeknou, že jde hlavně o metry a lokalitu. Dnes jsem byla v jednom bytě a když pominu že byl špinavý a neudržovaný a finančně nadhodnocený, uprostřed pokoje bylo vyříznuto lino. Na dotaz proč, jsme se dozvěděli, že na něm zemřel starý pan majitel. Samozřejmě hlavou hned letěly myšlenky, jak dlouho tam asi ležel a výhodná lokalita už je pro mě vedlejší. Nelze…..
Uklidit kolem sebe dá trošku zabrat, ale celkem to jde. Myslím si, že bychom občas měli uklidit i v sobě. Jak naložit s "energetickým upíry" kolem nás už jsem psala (lze nalézt v archivu října). Ale co s tím, když nás někdo pomlouvá nebo nás prostě vytočí. Většinou je to proces akce a reakce a už v tom jedeme. Řekneme nebo vykřičíme i to, co nechceme a nejde to vzít zpět. Na to je taky systémové řešení, které je celkem jednoduché na pohled, ale chce to cvik v jeho aplikaci. Představte si situaci, kdy vás někdo pořádně vytočí, důležité je nespustit hned protiakci. Neberme si to osobně, nebraňme se, protože je to často zbytečně vynaložená energie (pokud se nejedná o soudní jednání). Řekneme útočícímu, že to je jeho názor a my s ním nesouhlasíme a neřešme to hned, když nám bublá krev v žilách. Já se to pořád učím a někdy mám pocit, že se mi budou vracet naštvávací situace, dokud to nezvládnu, ale jak se říká cvičení dělá mistra.
Přimlouvám se, abychom si udělali cleaning kolem sebe a v sobě a bude to rozhodně lepší než žít v nepořádcích, přeplněnosti, naštvanosti a vzteku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama