Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Davenportování Davenporta aneb důsledky brexitu.

13. listopadu 2016 v 14:45 | ep |  Nové zprávy
Před třemi dny došlo k tzv. davenportování Davenporta do kouta. Česká média o tom nepsala nebo jsem to nenašla, možná to není dost cool.
Srbsko má našlápnuto přes všechny překážky, které musí překonat do Evropské unie. Takový je záměr vlády, ale o tom co si myslí obyvatelé a co od toho očekávají je něco jiného.
Před třemi dny byl Angličan Michael Davenport pozván, aby předložil zprávu Evropské komise o pokroku Srbska při zasedání parlamentního výboru pro evropskou integraci. Nedošlo k tomu, protože nedostal ani po třech hodinách šanci, aby promluvil a zasedání bylo odloženo.
Co vadilo?
1. Zpráva byla zaslána členům jen v angličtině a ne v rodném jazyce.
2. Davenport nemá morální právo k účasti na schůzi výboru, protože jeho země z EU utekla.
3. Bylo mu řečeno, že nemůže sedět za předsednickým stolem, ale jako host buď v rohu nebo na galerii.
4. Davenport byl davenportován do kouta.
Co si o tom myslet?
Davenport je úředník a schytal to nevinně, snažil se jen vykonávat svůj úřad. Na druhé straně jakou má logiku, že by měl představitel země, která se na základě referenda rozhodla odejít z EU přednášet o "připravenosti" Srbska ke vstupu do EU.
Mimochodem ta zpráva byla pozitivní, tj. ekonomika na vzestupu, nezaměstnanost na ústupu. Pouze média se údajně nezlepšila a nejsou dost "svobodná".
Zkuste se zamyslet jak servilní a neservilní jsou naše média jako relativně dlouhodobého člena EU.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama