Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Skoro všichni vaří a hubnou

17. listopadu 2016 v 15:39 | ep |  Jídlo, recepty
Je to tak, dnes skoro všichni vaří a následně hubnou. Těch vařících programů je v TV obrovské množství: program Mňam (tam se vaří celý den), Masterchef, Ano, šéfe, Prostřeno (tam nějak moc o samotné vaření nejde, spíše o to mít strategii, nenaštvat buď drahým bytem nebo zabordeleným bytem nebo vařit něco, co nikdo nezná a běžně nejí). Vaří obrovské množství "celebrit". A reality show jedou. Vařící programy spadají de této kategorie. Proč zaujmou? Jsou postaveny na emocích, zesměšnění, slzičkách a k tomu přispívají ty podmínky soutěže. Něco jiného je asi vařit v klidu nebo pod časovým limitem a za dohledu kamer. Ale jsou i horší reality show, a protože za peníze udělají lidé všechno, nutí účinkující třeba jíst živý hmyz, červy……
Chybí nám adrenalin, a proto koukáme na reality show? Na krimi zprávy a všechná neštěstí, která se ve světě udála? Není náhodou lepší na TV nekoukat? Zkuste to a možná tomu přijdete na chuť a dá se dělat tolik jiných věcí…….
Na trhu jsou k dostání desítky kuchařských knih a vycházejí stále nové a nové. In je zaplatit si kurzy vaření (Chefparade, slevomat, GourmetAcademy), kde vás mistři naučí jak vykostit kuře, vařit asijská jídla, vyrábět čokoládové bonbony. Pokud chceme, proč nezkusit.
Já si někdy jídla vymýšlím nebo kombinuju podle toho, jaké suroviny mám doma. Na blog proto přidám rubriku jídlo, recepty a pokud nevaříte, klidně ji ignorujte.
Následkem všeho toho vaření musíme samozřejmě zhubnout, také sledujeme jak známé osobnosti hubnou, jaký je jejich jídelníček, kolik kg ještě chtějí zhubnout, jak velký mají zadek.
Diet jsou desítky a pravděpodobně každý z nás někdy nějakou držel. Příklady: odvodňovací, rýžová, Dukanova, medová, zónová, paleolitická, středomořská, mrkvová, DASH dieta, dělená strava, hořčíková, těstovinová, asijská, podle DNA, krabičková, jídelníčky na míru. A jejich marketing nás přesvědčí, abychom začali, zjistíme o kolik kg zhubneme a usmívají se na nás krásní a super zdraví lidé. Pokud je začneme držet, zhubneme a máme radost. Zaléží na tom jak dlouhodobou. Obrovské nebezpečí je přestat, protože potom se vrátíme ke své původní váze a někdy něco i přibude.
Možná je nejlepší zlatá střední cesta, nehubnout rychle a když podle oblečení máme pocit, že se nějak smrsklo, jíme míň, více se hýbeme a svá těla moc netrapme buď tím, že jíme podle nějakých striktních pravidel nebo téměř vůbec anebo se přežíráme. Pokud chcete ztratit chuť k jídlu, pusťte si film Velká žranice Marca Ferreriho z roku 1973, kde čtveřice přátel spáchá sebevraždu tím, že se přežerou k smrti.
Na závěr: možná se nenechejme oblbovat reality show, ztrácíme tím svůj čas a pokud máme pár kilo navíc tak si s tím poradíme, pokud budeme chtít i bez všech těch diet………Ale, která jídla jsou zdravá a která nezdravá, to je zajímavé a tak moc proměnlivé téma, že si ho nechám na příště.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama