Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Srdce z kovu

25. listopadu 2016 v 20:47 | ep
Srdce tradičně chápéme jako centrum lásky, citu. Znamená pro nás něco drahého, hřejivého a životodárného, nepostradatelného. Můžeme slýchat dám ti své srdce. Mé srdce bije pro tebe anebo naopak nemáš žádné srdce. Nemít žádné srdce můžeme chápat jako chladné srdce, srdce z kovu, bez citu a lásky.
Žijeme v době, která je poznamenaná tlakem na úspěch, ambice, vydělávání peněz a konzumní způsob života a uspokojování hlavně našich potřeb a to za jakoukoliv cenu. Pokud potkáme lidi se srdcem z kovu, okamžitě to vycítíme a poznáme, že se jedná o lidi sobecké, zlé, bez citu, nepřátelské. Pokud musíme nějaký čas být v jejich společnosti nebo blízkosti, nedělá nám to dobře. Vycitíme ten chlad kovu na rozdíl od tepla láskyplného srdce.
Pro mě je takovým plusovým znaménkem barometru, pokud lidé mají rádi květiny a zvířata. Nemusí mít sice doma tři psy a dvě kočky, ale zvířata tolerují a neubližují jim. U těchto lidí vím, že mají ve svém srdci cit.
Můžeme také znát lidi, kteří na základě špatných životních zkušeností svá srdce uzavřeli, jsou zahořklí, nedokážou odpustit a mohou být i mstiví. Myslí si, že na to mají právo. Není to tak, naopak škodí hlavně sobě.
I když to možná vypadá naivně nebo hloupě, neuzavírejme svá srdce do kovu i kdybychom k tomu asi vždy našli nějaký důvod. Mějme srdce otevřená a láskyplná a budeme k sobě přitahovat stejné lidi. Vypadá to neuvěřitelně, ale žijí mezi náma i lidé, kteří i když prožili různá úskalí a strádání, přesto svá srdce neuzavřeli, ale naopak zocelilo je to, čím prošli a cit jim zůstal.
Za měsíc jsou vánoce a ty jsou dost citové. Vánoce projdou za pár dnů a byla by škoda, kdybychom roztáli jen během nich. A asi není od věci, když si řekneme, že nejen během vánoc, ale i příštím rokem zkusíme udržet úsměv, nevztekat se a neuzavírat svá srdce.
Podle čínského horoskopu začne 28. ledna 2017 rok ohnivého Kohouta. Ohnivý Kohout patří v čínském horoskopu mezi nekonfliktní, dobrosrdečné, ale i silně egoistické znamení. To nejsou špatné prognózy, snad jen to své ego budeme muset více hlídat ať moc nevyčnívá a nenaroste.
Motta pro rok ohnivého Kohouta 2017
  • Nezapomínejte, že dobré mravy nikdy nevyjdou z módy.
  • Uděláte-li malý krok dozadu, uvidíte, že moře i obloha jsou nekonečné.
Motta jsou silná, jen na ně nezapomenout a udělat malý krok dozadu je určitě blahodárné. Ono totiž rozbíjet si pořád hlavu svými ambicemi, nezastavit se a valit jen dopředu a dopředu nám vždycky svědčit nemusí. Zkusme se někdy zastavit a podívat se nahoru na oblaka nebo si zajet k moři a vnímat jeho nekonečnost.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. listopadu 2016 v 7:09 | Reagovat

To je tak krásně napsáno ♥ Hlavně pěkně jsi to napsala s těmi zvířaty, protože opravdu ten kdo nemá rád zvířata nemá rád ani lidi...

2 AtEtEstawaydef AtEtEstawaydef | E-mail | Web | 9. října 2018 v 4:56 | Reagovat

Torsion bras de quelqu'un  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps  votre  moelle  bat, il pompe le sang  tout au long vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/en-pharmacie-cialis/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama