Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Vánoce nebudou

6. listopadu 2016 v 22:49 | ep |  Tradice, legendy, mýty
Opět to začalo, předvánoční čas. Brutální tlak reklam, které nás přesvědčují o tom nejlepším, bez čeho se prostě neobejdeme. Plíživě se blíží přemýšlení o nakupování dárků, pro koho, kolik a za kolik. Jak zařídit organizovaně gruntovní úklid bytu a napečení cukroví. Taky se začaly probírat jaké pohádky to máme na vánoce nachystané a co nám NESMÍ uniknout.
Po pravdě uniknout nám klidně může cokoliv z toho. Záleží na nás a okolnostech. Vánoce jsou nejvíce očekávány dětmi a pokud máme malé děti, rádi jim dáme to, z čeho budou mít radost. Pokud věří na Ježíška a po rozbalení dárků mají rozzářené oči, je to krásné a vánoce vnímáme jinak. Když ale máme děti větší, dospělé nebo se rozhodly slavit Štedrý den sami nebo jsme naopak sami my, už je to jiné.
Česko je dle statistik jedna z nejvíce ateistických zemí. Nevím, jestli je to téměř národní zvyk, ale mám podezření, že dost rozšířený a sice trávit vánoce s mísou bramborového salátu a horou cukroví rozkydle u televize a koukat na pohádky a to na co největší počet. Tím myslím dospělé……To jsem nikdy nepochopila, proč dospělí koukají na pohádky. Pyšnou princeznu a Mrazíka si dávají každé vánoce.Je to pohodlné nebo únik??
Vánoce se dají trávit i jinak, zamyslet se nad tím, proč se vůbec slaví? Zajít do kostela, někam vyjet, zajít…..Pozitivní je, že se navštěvuje rodina. Někdo se rozhodne, že ten předvánoční shon oželí a odjede a vánoce tráví na horách, u moře, na chatě, v hotelu, na severu nebo na jihu.
Já budu mít letos (pokud do toho nečekaně nic nepřijde) možnost neslavit je vůbec. Mám z toho pocit úlevy a štěstí. On ten gregorijánský a juliánský kalendář má něco do sebe. Budu je prožívat tam, kde se slaví až v lednu a nějak víc duchovně nejen materialisticky.
Letos budou víceméně víkendové a přesto si je udělejte hezké a když všechno nestihnete nebo vynecháte, nic se nestane, pokud budete spokojeni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Devil Lunneamora┼ Devil Lunneamora┼ | Web | 6. listopadu 2016 v 23:27 | Reagovat

to znám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama