Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Volba: kariéra versus život II.

5. listopadu 2016 v 13:04 | ep |  Tradice, legendy, mýty
První příspěvek pod názvem Volba: kariéra versus život končil větou: O jiné cestě, jak se dá prožít život částečným odstraněním stresů, tlaků, toho co nechceme dělat a jak si nepřejeme žít, napíšu příště. Tato věta byla velmi troufalá, protože samozřejmě žádný univerzální recept neexistuje. Každý člověk a osobnost je jedinečná a nikdy nelze věřit obecným a skvělým radám typu: když budeš jíst zdravě (následuje výčet "zdravých" jídel) a cvičit, dostatečně dlouho spát a nepít alkohol a nekouřit, dožiješ ve štěstí vysokého věku.Nepodléhejme žádným radám typu vědci z Brna nebo z Harvardu zjistili, že je zdravé…..nezdravé………….
Nenechejme se pohltit dnes již v Česku mainstreamovým hnutím typu jógy, čakry, tantry, meditace, osvícení, splynutí duší, všeobjímající lásce. Pokud je absolvujeme, mohou nás povznést, cítíme se čistější, vznášíme se na obláčku lásky a radosti. A čím více tomu propadneme, tím hlubší může být pád, protože naše osobní tarumata, problémy a bolístky i když je na nějakou dobu vytěsníme, nezmizí. Odborně se to nazývá spiritual bypass. Ono těch guruů, kteří slibují vás za víkend ze všeho dostat je hodně.
Myslím si, že i když rady můžeme vyslechnout, věřit musíme hlavně sami sobě, každá složitá situace má nějaké řešení. Naše životy se odehrávají většinou ne v nějaké klidné linii, ale ve vzestupech a pádech a různých křivkách. A pokud nejde o život, nejde o nic. Ta věta sice zní jako fráze, ale ti, kteří se museli dostávat z opravdu z vážných fyzických, psychických traumat a zvládli to, by asi to rčení potvrdili.
Pokud pracujeme ve firmách, úřadech je velmi dobré znát teorii zmrdů a kdo ji nezná doporučuji přečíst, protože má cenné informace http://dfens-cz.com/zmrdi-i-zasveceni/
Další věta: važme si života i když třeba není jednoduchý a lehký je taky pravdivá. A zjistit tu pravdu pozdě ja fakt pozdě…….Odsouvat radost ze života na budoucnost, tj., že si řekneme, až si dopřeju za x let nový dům, nové auto, exkluzivní dovolenou, budu žít s jiným partnerem, povýším v práci, potom budu šťastný(á) je s prominutím blbost. Jednak nevím, jestli tady za x let budu, nevím jak to dopadne a chvilky štěstí přijdou, ale nejsou tak dlouhé……..
Nebezpečné jsou závislosti: na partnerovi, na majetku, na práci, na jídle, na internetu, fb……………čemkoliv a myslet si, že bez nich nedokážu žít a být šťastný(á). Nebezpečná je role oběti, tj. nemůžu žít, protože……….(musím se starat o rodiče, manželku, manžela, musím pracovat i o víkendu, aby se firma nepoložila atd., atd., atd.). V těchto případech taky existují i jiná řešení.
Dopřát si trochu svobody a žít podle svých představ je úchvatné a dopřejte si ten pocit alespoň někdy, protože pokud ho nepoznáte, přijdete o hodně i když si můžete namlouvat, že je to proto, že jste morálně na výši (protože se staráte, řešíte, pomáháte……) a vaše touhy a potřeby jsou vedlejší……Ne nejsou a přeji všem, kteří dočetli až do konce, ať si najdou svoji cestu. Je dobré mít vizi, strategii a prostředky. Pokud mi pošlete svůj příběh a bude jich víc, bude i pokračování článků o životě a jeho nástrahách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | 6. listopadu 2016 v 12:29 | Reagovat

Velká pravda ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama