Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Můžeme si koupit všechno? Aneb vánoční zamyšlení

26. prosince 2016 v 9:35 | ep |  Tradice, legendy, mýty
Můžeme si koupit všechno? Můžeme si toho koupit hodně, co se týká materiálních věcí. Můžeme si koupit i zážitky a něco extra. Otázkou je, jestli nás to uspokojí a povede k vnitřnímu klidu a vyrovnanosti. O vánocích dáváme dárky a dárky dostáváme. Někdy dlouho přemýšlíme, co svým blízkým koupit. Není to jednoduché. Vánoce by neměly být jen o dárcích a jídle. Zážitky si sice mohu i koupit, ale lepší je, když si je vymyslím a uskutečním sám(a), i když je to více práce a námahy.
Víme vůbec proč se slaví vánoce? Přemýšlíme o tom? Nebo jen v potu tváře vygruntujeme, nakoupíme a sedíme doma u televize.
Najděme si čas i k přemýšlení. Jsem spokojený(á), mám co potřebuji? Mám vztahy, do kterých investuji (ne peníze), ale svůj čas a pochopení? Mám své sny? Proč si je nesplnit, ať už je to cokoliv. Chci navštívit třeba Argentinu, Japonsko, chci se naučit nějaký jazyk, chci poznat jinou kulturu, chci změnit práci, chci někomu pomoci, chci se naučit malovat, tančit, chci žít u moře…………… Každý z nás snad má v koutku duše nějaké přání. Nezapomínejme na ně a zkusme za svým snem jít.
Nemysleme jen na sebe, nebuďme sobečtí, nevyvyšujme se, nebuďme snobští. Odpouštějme, zapomeňme na to, co se nám v minulosti nepodařilo, netrapme se tím, co už nejde změnit, nenadávejme na všechno, nestěžujme si pořád………Svůj život můžeme posunout tam, kde chceme a začněme si pomalými krůčky šlapat cestu ke svému snu. Nevadí, že to není a nebude jednoduché i samotná cesta má svůj význam.
Na svět jsme přišli s holým zadečkem a s holým zadečkem odejdeme. Zůstaneme nám nakonec jen to, co jsme prožili. A žijme tak, abychom si nakonec nemuseli říkat. Kdybych to udělal(a), kdybych se nebál(a), kdybych změnil(a), co nefungovalo, kdybych se zbytečně netrápil(a), kéž bych nezapomněl(a) na…………….
Zkusme žít a nejen přežívat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama