Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Pink Panters

16. prosince 2016 v 19:50 | ep |  Knihy, filmy, recenze
Kdo jsou růžoví panteři? Jméno Pink Panters dal Interpol skupině zlodějů šperků ze Srbska, Černé Hory, Chorvatska a Bosny. Nejedná se o ledajakou skupinku. Na svědomí mají jedny z nejodvážnějších krádeží v kriminální historii. Jejich loupeže jeden z kriminalistů dokonce nazval "uměním". Pohybují se napříč kontinenty a zeměmi, (Dubaj, Monako, Japonsko, Švýcarsko, Francie, Lichtenštejnsko, Španělsko ad.) a jejich loupeže se dají vyčíslit na půl miliardy Euro. Pink Panters patří ve svém "oboru" ke špičce a nemají konkurenci.
Navštívili i Prahu, kde přepadi krátce před Štědrým dnem roku 2012 prodejnu v Široké ulici. Odtud si odnesli šperky v celkové hodnotě téměř 17 milionů korun.
Někteří panteři jsou ve vězení a ostatní na svobodě. Z vězení se dokonce některým podařilo i uprchnout. Jejich akce - převleky, úniky, rychlost, jsou téměř filmové. Nazývají se také gentlemani, protože zbraně používají "jen na psychologické zastrašování".
Na srbské TV byl rozhovor s pink panterkou Oliverou Čirkovič (ženou, přece máme rovnoprávnost), který byl pořízen z athénského vězení v Řecku.
Olivera Cirkovic (Bělehrad, 1969), bývalá basketbalistka a reprezentanka Jugoslávie, která se po ukončení sportovní kariéry začala zabývat soukromým podnikáním, ale protože byla podvedena, rozhodla se připojit k "Pink Panther". Napsala knihu "Pink Panter. Moja zatvorska ispovest" (2016). Olivera je známá jako jediná žena, která utekla z řeckého vězení (2012). Po útěku byla náhodou zatčena o čtyři měsíce později a odsouzena na 12 let jako členka řeckých Pink Panters za krádeže zlatnictví v Athénách a na Rhodu.
Její knihu jsem si koupila a čtu. Zpověď autorky je úpřimná a kniha se čte jedním dechem. V češtině zatím nevyšla. Pokud by byl zájem o překlad, mohla bych se pokusit zkontaktovat autorku a knihu případně (pokud najdu vydavatele) přeložit.
Na blog jsem proto vložila anketu, jestli do toho jít nebo ne, a pokud na ni odpovíte, budu ráda, stejně i za vaše komentáře. Děkuji.
Více na:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chtěl(a) bych si přečíst knihu Pink Panter?

Ano 100% (3)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama