Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Leden 2017

Balkánská buchta a jazykový guláš

26. ledna 2017 v 12:49 | ep |  Jídlo, recepty

Buchta

Návštěvy se snažíme pohostit. Teď žiju nějakou dobu v Bělehradu, tak jsem se rozhodla, že bych pro ohlášenou návštěvu měla připravit něco z české kuchyně.
Obecně platí, že když jste pozvaní na návštěvu, dostanete toho hodně k pití, k jídlu a věnují vám čas a jsou milí. Návštěvy se samozřejmě na rozdíl od Česka nezouvají. Napadlo mě, že by bylo zajímavé udělat průzkum, jak je to jinde, protože, když jsem byla v jiných zemích v bytech, zouvání nechtěli nikde.
Tak jsem si říkala, že upeču ovocný koláč s višňěma. Problém tady je orientace v moukách. Nemají dělení jako v Česku na hladkou, polohrubou a hrubou. Tak to zkouším, když jsem se snažila udělat k vepřu a zelu knedlo, smíchala jsem dvě různé mouky a knedlík vypadal i chutnal jinak. U koláče to byla lepší trefa. Udělala jsem kromě jiného i smažák a myslela jsem si, že to bude průšvih, tady to nenabízí a asi nejí, ale ok, chutnalo.

Jazykový guláš

Je dobrý znát slangový výrazy a vědět o zvyklostech. Když vám někdo řekne, že jste dobra ryba, je to poklona a synonymum v Česku by bylo kočka. Tady jsou spíš na ryby. Taky mě mátlo, že ve filmech jsem často slyšela, že tátové volají na své dcery sine, jako syne. Tak je to prostě zvyklost syn musí bejt i když je to holka, ale nedrží se toho striktně. A v Černé Hoře to dřív bylo tak, že když měl chlap samé dcery, jedna musela převzít roli syna se vším všudy - práce, rozhodování. Prostě patriarchát.
Proč syn s měkkým i? Žádný měkký a tvrdý y nejsou všechno se píše jako i. Jazykovou reformu udělal Vuk Karadžič a docela radikální, kromě těch ypsilonů se píše, jak se slyší, např. Čak Noris (Chuck Norris), Tramp (Trump), Olbrajt (Albright), Ginis (Guiness), Čile (Chile), intervju (interwiev), apsolutno (absolutně). Zjistila jsem, že si musím dávat pozor a přepínat, protože už se mi podařilo do českého textu napsat apsolutně……
Buchty a guláše jsou někdy veselé i zajímavé.

Pečeme zrní

22. ledna 2017 v 16:29 | ep |  Jídlo, recepty
Zrník
Název jsem si vymyslela, ale nápad pochází od bylináře Travky. Vaří moc zdravě, připravuje např. špagety z tykve a do všeho dává bylinky.
Zrna a semena jsou zdravá, životodárná a asi si občas nějaká upražíme. Travka, ale z nich připravil něco extra.
Co pořebujeme
Můžeme použít jakákoliv zrna, semínka
Dýňová, slunečnicová, lněná semínka
sezam, chia
olivový olej
víno, pivo nebo voda
2 lžičky kukuřičné mouky
sůl
pepř
směs zelených bylinek (kopr, petržel, máta)
pálivá mletá paprika
Postup
Semínka nasypeme do misky, přidáme trochu oleje, 2 lžičky kukuřičné mouky (já jsem dala 1 lžičku bílé mouky a 1 lžičku kukuřičného škrobu), zalijeme trochou vína (nebo piva nebo vody), přidáme sůl, pepř, směs zelených bylinek a na závěr pálivou papriku. Hmotu přendáme do formy na pečící papír a pečeme při 1800C 50 min. v troubě. Čím tenčí vrstva hmoty, tím rychleji se upeče. Podáváme s okurkovým salátem se zakysanou smetanou.
Dobrou chuť.

Je fajn si občas si „vyčistit hlavu“.

20. ledna 2017 v 16:12 | ep |  Nové zprávy
Hlavu máme pořád plnou myšlenek, pořád nám víří různé starosti a obavy a strachy a co ještě musíme stihnout a na co určitě nesmíme zapomenout atd., a najednou je den pryč. Jsme unavení a vyčerpaní a často nemáme náladu na nic.
Na to všechno občas zabírá vyčistit si hlavu. Jak? Jednoduše a nic nás to nebude stát, jen trochu času. Zajdeme ven a projdeme se a vychodíme to. Mám svá oblíbená místa, která mě nikdy nezklamou a nabíjí. Jedno z nich je lesopark, les a druhé voda.
Jsme na čerstvém vzduchu, pod nohama nám křupe sníh a vnímáme přírodu, stromy, stopy ve sněhu a to co bylo důležité a neodbytné se nějak rozptýlí.
Dnes jsem měla tři přání, jedno velké a dvě menší. A když jsem se vrátila zvenku, to největší přání a jedno menší se mi splnilo, co víc chtít. Navíc jsem nabitá energií a všechno jde nějak líp.
Tak si občas vyčistěte hlavu a nekoukejte jen do země!!!

Emotivní teplo nebo chlad?

15. ledna 2017 v 15:56 | ep |  Tradice, legendy, mýty
K dnešnímu zamyšlení mě inspiroval jeden článek a jeden rozhovor v TV. Obojí se týkalo "tepla" nebo chladu".
První byla dáma (Aniko Budai), která v článku "Odkud přichází emotivní chlad?" spojuje emotivní chlad i s tělesnými projevy (špatná cirkulace krve, studené nohy a ruce). Všimla si toho, že po přestěhování do domku na vesnici jí bylo pořád zima, na rozdíl od jejího manžela, který naproti tomu, že i když byla větší zima "hřál" a "vyzařoval" teplo a chlad nepociťoval. Přišla na to, že emotivní chlad je propojen i s fyzickými projevy. Vrátila se do dětství a ke svému předchozímu životu. Velmi často se stejně jako její matka stěhovala a nikde nestihla zapustit kořeny. Všimla si toho, že i když třeba žijeme ve velkoměstech, pořád jsme silně svázání a propojení se zemí a přírodou. Měli bychom na nějakém místě, kde se cítíme bezpečně "zakotvit" a "zakořenit" a časem se to projeví i fyzicky a nebudeme cítit chlad. Hodně záleží na tom, jaké máme vztahy s těmi, se kterými bydlíme. Chladné nebo vřelé? Pokud něco nefunguje, tělo manifestuje, že je něco špatně.
V dnešní době asi málokdo zůstane na stejném místě a ve stejné lokalitě jako to bylo dřív, ale znám i dost lidí, kteří mají velmi silné propojení na místo, kde žijí. Asi až moc. Podle mého názoru nejsou dobré extrémy v tom smyslu, že když budou muset z nějakých příčin ze svého "místa" odejít, už nikde "nezakoření". Zkusme se tedy zamyslet nad tím, jestli jsme spokojení tam kde žijeme, a s těmi se kterými žijeme, a pokud ano, asi budeme zdraví jako rybičky.
Dalším příkladem, který uvedu, je extrémní nedostatek lidského kontaktu a komunikace. Naše životy jsou svázány s technologiemi čím dál více. Koukáme pořád do mobilu, visíme na facebooku a "sdílíme" všechno možné. Máme stovky virtuálních přátel. Máme ale i dost osobních kontaktů? V Japonsku mnoho mladých lidí žije trvale samo a na kontakt využívají jen technologie, které nahrazují lidské vztahy. Existují dokonce kavárny, kde se volně procházejí kočky. Když těm "techno" Japoncům chybí jakýkoliv tělesný kontakt, chodí do těch kaváren a musí počkat, jestli nějaká kočka k ním přijde, aby ji mohli pohladit a cítit teplo od živého tvora.
Takže zakořeňme, udržujme lidské vztahy a někoho obejměme, ať cítíme lidské teplo!

Dýňový salát

8. ledna 2017 v 13:53 | ep |  Jídlo, recepty
Jde udělat i výborný dýňový salát. Je to trochu podle mé fantazie.
Co potřebujeme
Dýni
Zelený salát (jakýkoliv, rukola, polníček, ledový…)
Česnek
Tvrdý sýr
Pár oliv (není nutné, ale dodají pikantní chuť)
Olivový olej
Jablečný ocet
Příprava
Dýni zbavíme slupky a semínek, nakrájíme na kosty a dáme na pečící papír do vyhřáte trouby na 250 až 3000 C. Polijeme olivovým olejem, osolíme a posypeme nakrájeným česnekem (3 stroužky). Pečeme 20-25 min. Mezitím si umyjeme zelený salát a nakrouháme tvrdý sýr a nakrájíme pár oliv.
Po upečení dýně ji dáme do mísy a nasypeme tvrdý sýr, který se nám rozpustí, přidáme zelený salát, olivy a můžeme dochutit jablečným octem. Promícháme a můžeme podávat.
Dobrou chuť.

Klid

7. ledna 2017 v 13:56 | ep |  Nové zprávy
Název dnešního příspěvku je sice krátký, ale význam slova klid hodně znamená.
"Můžete být klidní i uprostřed velkého zmatku. Bylo by chybou si myslet, že k tomu, abyste byli šťastní a klidní, musíte čekat, až bude váš život bez problémů. Opak je ve skutečnost pravdou. Nejprve pracujte na klidu a teprve potom se vaše problémy zmenší a zcela zmizí."
Můžeme o tom i polemizovat, ale myslím si, že je v tom doporučení hodně moudrosti. Jedná se o citaci z karty klid (Andělské karty). Tuto kartu jsem si dnes ráno vytáhla. Karty jsou na dvě věci, můžeme nahlédnout do budoucnosti (podle mě raději nedělat), anebo prohlížet Andělské karty, protože jsou milé, jejich poselství je vždy pozitivní a hezky vypadají. Tak si občas jednu z balíčku vytáhnu.
Novoroční předsevzetí si už moc nedávám, ale letos mě napadlo jedno, že chci přinášet jen pozitivní zprávy (Facebook, blog) a je to trochu i na truc tomu, že hodně informací, které se nás valí ze všech stran, bývají často negativní nebo přiblblé. Asi je to podbízení masám, ale z dnešního Seznamu mě titulky utvrdily, že je to pořád dokola stejné. Příklady: Chcete nahlédnout do postelí celebrit?, Největší prsa na světě a obří vnady a sexy nožky a zadky sem a tam atd., atd. Podle trendů, které by měly nastat v letošním roce je kromě jiného i prognóza, že moc sedmé velmoci - médií, bude klesat a nebude lidma tak manipulovat.
Neměli bychom sebou nechat manipulovat a děje se to neustále. Velmi často děláme, co si někdo přeje, k čemu nás nabádá, ale ve skutečnosti to vůbec nechceme dělat, anebo jinak a po svém. Naučme se proto říkat NE, neslibujme něco, co nedokážeme splnit a s snažme se najít klid. Hlavně proto, že čas, který strávíme ve sporech, ve zlosti, v hádkách a v řešení neřešitelných věcí nám nikdo nevrátí.
Dnešní sobota 7.1. 2017 je jen jedna a nikdy nebudeme mít možnost ji vzít zpět a něco změnit. Prožijme ji šťastně, anebo alespoň v klidu, a když nás něco naštve, řekněme si no a co, no a co, no a co, no a co, tak dlouho, až si řekneme no a nic a to už budeme klidnější.

Detox salát

4. ledna 2017 v 18:50 | ep |  Jídlo, recepty
Je hotový za pár minut, je dobrý a má detoxikační a revitalizační účinky na trávicí systém.
Co potřebujeme
Zelí
Mrkev
Červenou řepu
Olivový olej
Citrónová šťávu
Zelené bylinky
Příprava
1) Vezměte 3 díly zelí, 1 díl červené řepy a 1 díl mrkve a nakrájejte je na menší kousky.
2) Mrkev a zelí jsou syrové, červená řepa může být i vařená. Já jsem použila ze sklenice, ale je dobrá i čerstvá uvařená nebo upečená v troubě (v alobalu, cca 45 minut).
3) Pak do toho přidejte nějaké bylinky nebo koření na dochucení a celé to dobře zamíchejte. Přidala jsem zelenou petrželku, sůl a pepř.
4) Na konec přidejte olivový olej a trochu čerstvé citronové šťávy.
Salát se má jíst tři dny za sebou na večeři. Tento salát vám dodá množství vitamínů, minerálů, vlákniny, pektinu a dalších prospěšných látek pro váš trávicí systém i celé tělo.
Dobrou chuť

Zdroj:

Jaký bude rok 2017?

3. ledna 2017 v 14:22 | ep |  Nové zprávy
Jsme v novém roce 2017. Jaký bude? Individuálně každý z nás jsme pravděpodobně zhodnotili náš loňský rok a od toho nového máme nějaká očekávání. Zřejmě jsme narazili i na předpovědí různých astrologů a věštců. Většina z nich ho hodnotí jako jedničkový, tzn., že nás očekávají změny a něco nového. Zaleží na každém z nás co s tím rokem uděláme. Pokud bychom alespoň zčásti věřili prognózám, měli bychom z našeho života odstranit to, co už pro nás nemá smysl, nefunguje nebo nám dokonce škodí. A může se to týkat všeho: vztahů, bydlení, práce, trávení volného času. Změny samy o sobě nejsou špatné a posunují nás dál, a pokud jsme s nimi již začali v loňském roce, o to líp. V opačném případě se budeme pohybovat v kruhu, pořád dokola jako křečci v kole. O tom, jaký bude letošní rok, záleží hlavně na nás. Můžeme na tom i cíleně zapracovat. Na závěr dám jen to pozitivní, co bych nám všem přála.
· Na prvním místě je to zdraví, protože jinak nic moc nefunguje.
· Věci, se kterými nedokážeme pohnout, nechejme chvíli v klidu, a až jejich čas nastane, podaří se nám najít řešení.
· Buďme aktivní v tom, co dokážeme změnit.
· Nechtějme všeho příliš a pokud možno hned.
· Mějme radost i z maličkostí.
· Zkusme každý den udělat něco dobrého, je to sice těžké, ale vrátí se nám to, někdy stačí třeba úsměv, podpora druhým.