Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Emotivní teplo nebo chlad?

15. ledna 2017 v 15:56 | ep |  Tradice, legendy, mýty
K dnešnímu zamyšlení mě inspiroval jeden článek a jeden rozhovor v TV. Obojí se týkalo "tepla" nebo chladu".
První byla dáma (Aniko Budai), která v článku "Odkud přichází emotivní chlad?" spojuje emotivní chlad i s tělesnými projevy (špatná cirkulace krve, studené nohy a ruce). Všimla si toho, že po přestěhování do domku na vesnici jí bylo pořád zima, na rozdíl od jejího manžela, který naproti tomu, že i když byla větší zima "hřál" a "vyzařoval" teplo a chlad nepociťoval. Přišla na to, že emotivní chlad je propojen i s fyzickými projevy. Vrátila se do dětství a ke svému předchozímu životu. Velmi často se stejně jako její matka stěhovala a nikde nestihla zapustit kořeny. Všimla si toho, že i když třeba žijeme ve velkoměstech, pořád jsme silně svázání a propojení se zemí a přírodou. Měli bychom na nějakém místě, kde se cítíme bezpečně "zakotvit" a "zakořenit" a časem se to projeví i fyzicky a nebudeme cítit chlad. Hodně záleží na tom, jaké máme vztahy s těmi, se kterými bydlíme. Chladné nebo vřelé? Pokud něco nefunguje, tělo manifestuje, že je něco špatně.
V dnešní době asi málokdo zůstane na stejném místě a ve stejné lokalitě jako to bylo dřív, ale znám i dost lidí, kteří mají velmi silné propojení na místo, kde žijí. Asi až moc. Podle mého názoru nejsou dobré extrémy v tom smyslu, že když budou muset z nějakých příčin ze svého "místa" odejít, už nikde "nezakoření". Zkusme se tedy zamyslet nad tím, jestli jsme spokojení tam kde žijeme, a s těmi se kterými žijeme, a pokud ano, asi budeme zdraví jako rybičky.
Dalším příkladem, který uvedu, je extrémní nedostatek lidského kontaktu a komunikace. Naše životy jsou svázány s technologiemi čím dál více. Koukáme pořád do mobilu, visíme na facebooku a "sdílíme" všechno možné. Máme stovky virtuálních přátel. Máme ale i dost osobních kontaktů? V Japonsku mnoho mladých lidí žije trvale samo a na kontakt využívají jen technologie, které nahrazují lidské vztahy. Existují dokonce kavárny, kde se volně procházejí kočky. Když těm "techno" Japoncům chybí jakýkoliv tělesný kontakt, chodí do těch kaváren a musí počkat, jestli nějaká kočka k ním přijde, aby ji mohli pohladit a cítit teplo od živého tvora.
Takže zakořeňme, udržujme lidské vztahy a někoho obejměme, ať cítíme lidské teplo!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama