Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Klid

7. ledna 2017 v 13:56 | ep |  Nové zprávy
Název dnešního příspěvku je sice krátký, ale význam slova klid hodně znamená.
"Můžete být klidní i uprostřed velkého zmatku. Bylo by chybou si myslet, že k tomu, abyste byli šťastní a klidní, musíte čekat, až bude váš život bez problémů. Opak je ve skutečnost pravdou. Nejprve pracujte na klidu a teprve potom se vaše problémy zmenší a zcela zmizí."
Můžeme o tom i polemizovat, ale myslím si, že je v tom doporučení hodně moudrosti. Jedná se o citaci z karty klid (Andělské karty). Tuto kartu jsem si dnes ráno vytáhla. Karty jsou na dvě věci, můžeme nahlédnout do budoucnosti (podle mě raději nedělat), anebo prohlížet Andělské karty, protože jsou milé, jejich poselství je vždy pozitivní a hezky vypadají. Tak si občas jednu z balíčku vytáhnu.
Novoroční předsevzetí si už moc nedávám, ale letos mě napadlo jedno, že chci přinášet jen pozitivní zprávy (Facebook, blog) a je to trochu i na truc tomu, že hodně informací, které se nás valí ze všech stran, bývají často negativní nebo přiblblé. Asi je to podbízení masám, ale z dnešního Seznamu mě titulky utvrdily, že je to pořád dokola stejné. Příklady: Chcete nahlédnout do postelí celebrit?, Největší prsa na světě a obří vnady a sexy nožky a zadky sem a tam atd., atd. Podle trendů, které by měly nastat v letošním roce je kromě jiného i prognóza, že moc sedmé velmoci - médií, bude klesat a nebude lidma tak manipulovat.
Neměli bychom sebou nechat manipulovat a děje se to neustále. Velmi často děláme, co si někdo přeje, k čemu nás nabádá, ale ve skutečnosti to vůbec nechceme dělat, anebo jinak a po svém. Naučme se proto říkat NE, neslibujme něco, co nedokážeme splnit a s snažme se najít klid. Hlavně proto, že čas, který strávíme ve sporech, ve zlosti, v hádkách a v řešení neřešitelných věcí nám nikdo nevrátí.
Dnešní sobota 7.1. 2017 je jen jedna a nikdy nebudeme mít možnost ji vzít zpět a něco změnit. Prožijme ji šťastně, anebo alespoň v klidu, a když nás něco naštve, řekněme si no a co, no a co, no a co, no a co, tak dlouho, až si řekneme no a nic a to už budeme klidnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama