Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Co to znamená, když máme rádi červenou barvu?

4. března 2017 v 19:12 | ep |  Barvy
Červená označuje praktického člověka, který stojí nohama pevně na zemi. Vybírají si ji lidé, kteří jsou ambiciózní, podnikaví, plni elánu. Červená přitahuje takové lidi, kteří se rádi fyzicky překonávají, kteří se radují z toho, že jsou na zemi. Červená znamená energii k lásce a k životu. Velké množství červené ve výběru může znamenat, že jde o energickou bytost nebo o někoho, kdo slouží jako zdroj energie pro ostatní. Může to být ale naopak i někdo, kdo energii a elán velmi potřebuje. Červená je zdrojem energie, je to barva, která stimuluje a vybízí k činu. Červená je barvou materialistů, barvou spojovanou především s hmotným světem. Je to jedna z nejbezpečnějších barev pro karoserie aut, lidské oči totiž registrují červenou dříve než ostatní barvy. Červená je spojená s nebezpečím. Výstražná znamení bývají znázorněna červeně, červená na semaforu nás varuje zastav, jinak riskuješ život. Červená nás motivuje k činu, směřuje nás k dosažení cíle, úspěchu. Je to energie odvahy a smělosti někdy dokonce revoluce. Dokáže nás zahřát, ale i upálit k smrti. Červená hodně souvisí s vášňemi a city. Červená naznačuje sexualitu - červená rťenka, červené rty, nápadník s kyticí růží… Je to barva, která nám život dává, ale stejně tak ho dokáže i brát. Symboly: červený kříž, barva krve.
Když přemýšlím o červené barvě, vnímám její energii, ale i nebezpečí a vyzývavost (býk běžící za červeným praporem). Je v ní zahrnuta vášeň a odhodlání. Podle statistik dokonce vyhrávají sportovci v červených dresech. Je to jako se vším, červená ano, ale nepřehánět, ať nevidíme rudě.

Zdroj:
Merivale, Philippa. Léčení barvami: zkušenosti s Aura-Somou. Překlad Jana Chaloupková. 2. vyd. [Praha]: Barevný svět, ©2012. 181 s., [16] s. obr. příl. ISBN 978-80-903543-1-9.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 4. března 2017 v 19:41 | Reagovat

Já raději černou, ale červenou mám taky ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama