Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Fialová

10. března 2017 v 11:06 | ep |  Barvy
Fialová barva vznikla rovným dílem z modré a červené. Fialová je barva podzimu, dozrálého ovoce, tlejícího listí, které vyživuje zemi před příchodem další sezóny. Je to barva oproštění se, opouštění starého, aby se mohlo rodit nové. Fialová znamená obrodu a opětovný růst. Pomáhá nám poznat, proč jsme zde, co máme dělat a jak. Může také znamenat tendenci k obětování sebe sama. Je také barvou nejvíce zneklidňující a s její pomocí nahlížíme do neznáma. Fialová, stejně jako královská modř je spojena se vznešeností a s autoritou (fialové roucho biskupů). Failová je velmi léčivá, dokáže konejšit bolesti, ale často nese i velké utrpení a bolest. Ve fialové bývá také skryta duchovní pýcha a nadřazenost, nebo hrdá rezervovanost a odtažitost, vedoucí až k vydělování se. Ve fialové se nachází i možnost léčení smutku. Fialová je barvou rovnováhy. Výběr fialové někdy ukazuje na člověka, který je svým tichým způsobem vyrovnaný, spokojený ve službě druhým, bez potřeby uznání a který ve svém jednání vychází z vědomí vnitřní celistvosti. V této barvě je velká síla a je barvou transformace. Fialová čistí a projasňuje.
Zdroj:
Merivale, Philippa. Léčení barvami: zkušenosti s Aura-Somou. Překlad Jana Chaloupková. 2. vyd. [Praha]: Barevný svět, ©2012. 181 s., [16] s. obr. příl. ISBN 978-80-903543-1-9.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama