Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Proč je modrá dobrá

2. března 2017 v 14:37 | ep |  Barvy
Modrá je barvou oblohy a vody. Modrá energie má ochranné působení, obklopuje naši Zemi, filtruje sluneční paprsky a chrání tak její povrch před sežehnutím. Stejným způsobem dokáže modrá ochraňovat i nás.
Modrá znamená poklid a čistotu jasné letní oblohy či modré laguny a uklidňuje. Pokud je moc modré, může to ale znamenat, že člověk chce mít klid, ať to stojí, co to stojí a chce mít za každou cenu pokoj.
Člověk přitahován modrou barvou bývá také velmi trpělivý a jedním z charakteristických znaků této barvy je i nezávislost.
Je zajímavé, že tato barva naznačuje také problémy a autoritou. Např. v 60. letech se lidé bouřili proti společenským zvyklostem a dominantním symbolem se staly modré džíny.
Je i hodně modrých uniforem (letectvo, námořnictvo, zdravotnictví) a odráží dualitu jedinečnosti, ale i tendence být součásti celku s cílem sloužit druhým.
Modrá je také barvou diplomacie a vytříbenosti: šlechtický původ je symbolizován "modrou krví".
Modrá je nejenom uklidňující, ale i chladivá. Mírní žár srdce, ale i horkost těla. Hasí vzplanutí vášně a zloby a pomůže nám, když ztrácíme kontrolu nad situací a začíná vládnout chaos.
Zkusme se zadívat na oblohu nebo na modrou hladinu vody. Jaké budou naše pocity? Uklidňující? Doufám, že díky modré barvě ano.
Zdroj:
Merivale, Philippa. Léčení barvami: zkušenosti s Aura-Somou. Překlad Jana Chaloupková. 2. vyd. [Praha]: Barevný svět, ©2012. 181 s., [16] s. obr. příl. ISBN 978-80-903543-1-9.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama