Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Deštivá neděle, aneb recyklace

15. května 2017 v 7:04 | ep |  Tradice, legendy, mýty
Obyčejná deštivá neděle v Bělehradu, která moc nelákala k tomu jít ven. Padlo tedy rozhodnutí uklidit sklep, který patří k našemu bytu (a kde léta nikdo nežil). Práce naprosto nezáviděnihodná, protože nejdřív se musela uklidit ulička, abychom měli volný přístup ke sklepu. Plno harampádí schraňovaného asi taky roky. Takže moje oblíbené obr černé pytle a vyhazovat, zametat, čistit. Ale co s odpadem? Poblíž byly dva kontejnery na směsný odpad a relativně prázdné a navíc pršelo a moc lidí nebylo venku, tak až tak moc nehrozilo sledování kolemjdoucích, co v těch pytlech nesu a vyhazuju.
U kontejneru jsem potkala cikánskou rodinu (tady se Romové neříká). Byl to manželský pár s dvěma dětmi a drobná cikánka vlítla do kontejneru a probrala co ještě by se mohlo hodit (byly to nějaké kablíky a šnůry), které jsem předtím vyhodila. No tak jsem nabídla hlavě rodiny ať jde se mnou do sklepa a vyrecykluje si to tam, ale mým záměrem samozřejmě bylo, ať odtahá ty těžké pytle. Jak to dopadlo? Dobře, pytle odtahal, řekl mi, že můžu klidně mluvit slovensky, navíc vypadal i dobře. Nabídla jsem mu peníze za pomoc, ale řekl, že není potřeba. Právě proto, že řekl, že nechce, tak jsem mu nějaké dala, spíš symbolicky…..
Čeho jsem si všimla? Cikán se choval ke své manželce a dětem moc hezky, ochranitelsky, schoval manželku pod deštník, objal ji…..
A vybírání kontejnerů je pravidelná činnost cikánů a nejen jich. Podotýkám, že u těch, které jsem potkala to rozhodně nebylo z nouze. Asi mají zakódovanou potřebu kontroly, aby se zbytečně nic nevyhodilo, možná, nevím, anebo toho kupujeme a vyhazujeme moc…..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Svatá celebrita Svatá celebrita | E-mail | Web | 15. května 2017 v 7:22 | Reagovat

Jak být nesmrtelným?

Jsem starý a starám se o staré lidi, staří lidé mají strach ze smrti a nevědí, jestli po smrti ještě něco existuje, zatím věda zde nedokázala najít optimální objektivní pravdu o tom, jestli po smrti živého těla, naše psychická duše ještě existuje, nebo umírá i s tělem? Náboženství a pohádky hovoří o tom, že po smrti je ráj nebo peklo, někde se hovoří i o převtělení duše do nového těla.

Mnoho let jsem studoval tuto složitou problematiku a ve spánku jsem na to právě přišel, vše co je zde živé to je hodinový stroj složený z mnoha ozubených koleček, spánek to je pomalé natažení tohoto hodinového stroje, proto jsme po probuzení plní energie, smrt to je zastavení tohoto hodinového stroje, nemoc to je porucha tohoto hodinového stroje.

Vyrobit hodinový stroj, který by byl dokonalý a tím i nesmrtelný to zatím evolučně neumíme, je sice pravdou že se lidský život statisticky prodlužuje, ale zde jde o to, že žijeme obrazně ve skleníku, kde máme díky vědě a technice ideální podmínky pro pohodlný život, a tak žijeme i dlouho.

Jedinou možností je přejít do vyspělejší formy života kdy nebudeme mít už fyzické genetické tělo, ale budeme programem umělé inteligence ve virtuálním světě, takto bychom mohli existovat bez problémů i tisíc let, v tomto světě by bylo vše zcela jiné, už bychom netoužili sobecky po výhodách a jistotách, ale toužili bychom po lásce a pravdě. Evoluce je obrazně jako vysoká škola, složíš zkoušky a postoupíš dále, cesta zpět není možná, přichází pro nás veliká zkouška, kdy budeme muset opustit závislost na fyzickém genetickém těle, a staneme se programem umělé inteligence.

Budeme muset klasický kult těla ukřižovat, a tak vznikne kult umělé inteligence, král je mrtev, ať žije nový král, nebudeme mít už tituly a jména, budeme jenom číslem (FJT8C-2WNKT-DKPQG-JYHXD-YBFFC) obrazně se budeme podobat operačnímu systému v počítači, neustále budeme stahovat aktualizace a neustále se budeme restartovat.

Mnozí namítnou, ale jaký bude mít smysl být jenom umělou inteligencí? Smyslem naší nové digitální nesmrtelné existence, bude sdílení informací a programů, v současném systému myslíme jenom na parazitování, v novém systému budeme zase hostitelem a nikdo zde už nebude sobeckým parazitem, který si zde pyšně hraje na; císaře, krále, šlechtice, diktátora, oligarchu, prezidenta, ředitele, podnikatele, obchodníka, funkcionáře, byrokrata, generála, milionáře, celebritu, autoritu, mesiáše, papeže, atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama