Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Co když je to správně

8. června 2017 v 9:30 | ep |  Téma týdne
Téma týdne:" Co když je to správně?" je zajímavé, protože souvisí se dvěma otázkami - rozhodováním a hledáním jistoty.
Život nám klade neustále možnosti rozhodnout se a posoudit co je správné. Rozhodně to není jednoduché, protože je to o tom, co kdyby bylo správné to nebo ono a co mám zvolit. Může se to týkat všech záležitostí našeho bytí, práce, vztahů, bydlení. Musíme volit to, co si myslíme, že je pro nás nejlepší. Další záludností je jistota, protože tu většinou při rozhodování nemáme.
Uvedu příklad ze života. Žila jsem v rodinném domku, který byl postaven poblíž řeky a malého potoka. Romantika, ale jen do doby než přišel nekonečný déšť a záplavy, který tu romantiku hodně narušil. Byli jsme zatopeni. Teď žiju na dvou místech a je zajímavé, že obě jsou situovány na kopcích. Je to náhoda?, asi úplně ne, je to o tom, že na základě zkušeností vím, že je to správně. Cesta ke změnám nebyla okamžitá, trvala dost dlouhou dobu. Včera pršelo a hodně, někde spadlo až 25 litrů na metr čtvereční a opět na některých místech záplavy a evakuace lidí. Uvědomila jsem si, že moje volba, co je správně, byla tentokrát dobrá.
U některých rozhodnutí je to složité a jistotu nemáme, ale život nás posune k tomu správnému a když zvolíme špatně, znamená to, že musíme znovu volit a jsme u dalšího rozhodování již moudřejší.

Ilustrační foto - včerejší déšť.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama