Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Letní symbióza se zvířaty

3. června 2017 v 9:44 | ep |  Nové zprávy
Máme letní počasí a užíváme si ho. Žijeme současně i ve společenství našich kolegů - různých zvířat. Toto spolužití může být otravné nebo příjemné. Pár postřehů ze současného Bělehradu.
1. Komáři
Nemilovaní komáři se nám dost rozmnožili. Přispělo k tomu i deštivé počasí. Co s tím? Město dělá pomocí dronů postřiky, tak je čásečně eliminuje. Záleží na tom, ve které část města žijete. Máme to zhruba 15 min. k vodě a 10 min. do lesa a mám takový dojem, že ti vodní už jsou ve střehu na koho se přisát. Poštípal mě jenom jeden a prozatím k bezpečí stačí Raid aparát v zásuvce.
2. Vrány
Vrány jsou zajímaví ptáci, ale ukecaní. Mají svá oblíbená místa. Na jednom ze zdejších sídlišť, kde je hodně stromů přebývají a kecají a krákají a kecají od rána do noci. Je to takový hluk, že pokud obyvatelé nazavřou okna, neslyší se navzájem. Vrány jsou zákonem chráněny a veškerá snaha obyvatel sídliště zbavit se jich je marná, vrány vyhrály.
3. Divoká prasata
Divoká prasata ve městě nemáme, ale na vesnicích mají pré a velmi rádi se přeženou přes pole a ničí, ale protože jsou taky zákonem chránění, zemědělci, pokud nemají oploceny pozemky se jen modlí, abych těch škod bylo co nejmíň.
4. Zmije
Dozvěděla jsem se, že žijou s námi ve městě, ale zatím jen ty, které nemají smrtelný jed a úspěšně se kryjí, tak zatím nevadí......

Přeji hezké léto a doufám, že vaše spolužití se zvířaty je jen příjemné.......
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama