Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Stalking a sociální sítě

26. srpna 2017 v 10:12 | ep |  Tradice, legendy, mýty
Moc se mi o tom psát nechtělo, ale nějakou dobu nosím tohle téma v myšlenkách a mám pocit, že se se stalkingem nebo obtěžováním na sociálních sítích se setkává dost lidí.
Je to v každém případě nepříjemná zkušenost. Stalking (fyzicky a brutální) jsem zažila a policie nepomohla, ale vyřešilo se to jinak.
Obtěžováni můžeme být ale i ve virtuálním světě a na sociálních sítích. Facebook jsem kdysi měla a zrušila, před rokem jsem si ho založila znovu, hlavně proto, že rodina je na různých místech a dost cestuje...
Facebook není úplně bezpečný, kolují na něm viry, vznikají falešné profily, muži jsou lovci, tak loví.....
Facebook má přesto jednu výhodu, "přátele", které nechcete na rozdíl od reálného života můžete jedním klikem odstranit. Párkrát jsem to udělala, protože mě nezajímají rozměry "chlouby" nějakého chlapa (u toho snad bylo zajímavé, že se do přátel dostal zpočátku nevinně přes tibetskou medicínu!!!!!). Taky mě překvapilo, že jedna "přítelkyně" komentovala všechny mé příspěvky - někdy podivně a dokonce sledovala co likuji já a vkládala se i do toho a navíc ji osobně neznám - tak jeden klik......
Výhodou facebooku může být i to, že najdete známé, které jste roky neviděli nebo může vzniknout nové přátelství.
Instagram je dobrý na fotky a navíc jsou tam zajímavé příspěvky, občas se sice objevují zprávy, že někdo na vás chce kontakt, ale to se dá zvládnout.
Twitter kvůli nedostatku času nemám a o zkušenostech s ním proto psát nemůžu.
Na závěr snad jen to, že bychom si měli žít hlavně své osobní životy, virtuální život není reálný. Teď čtu knihu autorky Mirjany Bobic Mojsilovic - "Tvůj anděl strážce" a ta má na sociální sítě vyhraněný, (spíše negativní) názor a také upozorňuje na nebezpečí....říká: "pokud máš partnera, tak facebook je ten třetí a pokud ho nemáš je facebook tvým partnerem."
A pokud máte tisíce virtuálních přátel, na ty skutečné nemáte čas.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama