Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Voda se neustále pomalu zahřívá………

21. srpna 2018 v 14:14 | ep |  Knihy, filmy, recenze
Dnes je 21. srpna a je to už neuvěřitelných padesát let co jsme dostali nečekaně a nechtíc "pomoc" od bratrů, a ještě navíc to bylo kryto super silnou ideologií. Čas běží, ale lidské vlastnosti jako touha po moci, síle, agresivita, špehování, trestání, ničení nepřítele, nesmyslné ideje, tak to se po staletí nemění.
Kam až to třeba může zajít ukazuje výborně zpracovaný seriál The Handmaid's Tale, Příběh služebnice. Předlohou k němu byl román Margaret Atwood z roku 1985. Seriál popisuje diktaturu státu Gileádu, který se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti. Společnost volá po "návratu k tradičním hodnotám". Ale je to všechno zvrácené, militantní, mrazí z toho. Lidé navlečení do uniforem a podle toho se dělí na vojsko, velitele, služebnice Marty, tety (to jsou kápa..) a tzv. Oči, které všechno sledují. A ty, které ještě mohou mít děti jsou použity čistě jako reprodukční orgány, nic víc. Je to i o boji, vzteku, ponížení, naději…….Zapamatovala jsem si jednu větu, voda se neustále a pomalu zahřívá a než si to uvědomíš, jsi uvařený/ná. Těch horkých míst je na planetě hodně, tak ať se jednou neuvaříme……třeba i ve jménu návratu k tradičním hodnotám nebo jiné ideologie….
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama