Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

Leden 2019

Co po nás zůstane

13. ledna 2019 v 12:41 | ep |  O čem se mluví a nemluví
Dnes trochu morbidní téma, ale vedla mě k tomu zvláštní shoda náhod. Už tři roky mám v nočním stolku obálku s 25 listy strojopisu deníku Acy, dědečka manžela. Nikdy nebyl čas si to přečíst. Včera jsem koukala na film, a byl docela smutnej, válečný příběh z ženského vězení. Vězení bylo osvobozeno a ty, které přežily mohly odejít. Jedna z nich ale řekla, musím se vrátit, zapomněla jsem pod postelí přilepený dopis na rozloučenou té, co už tady není, a neměli bychom zapomínat na ty, kteří odešli, a pro dopis se vrátila. Já jsem automaticky otevřela noční stolek a Aleksandrův deník jsem si v noci přečetla.

Myšlenky a psané slovo zůstává

Všechno mě to vedlo k myšlenkám, co po nás zůstane? Vzpomínky, v nejlepším případě majetek, věci, které jsme nashromáždili, i když si myslím, že ty potom budou jako haraburdí vyhozeny. Ale myšlenky a psané slovo zůstává….Moji rodiče si deník nepsali a dnes lituji, že jsem si nezapsala o vzdálenějších členech rodiny to, co už nezjistím.

Pár myšlenek z deníku, duchovní odkaz

Chovejte se k sobě hezky a milujte se a zapamatujte si, že není nic není důležitějšího než vy jeden pro druhého. Největší hloupost je myslet si, že nikdy nebudu potřebovat bratra nebo sestru. Předcházejte nedorozuměním, najděte to, co vás spojuje a ne to, co vás odděluje. Nikdy a nikde nenajdete lepšího přítele a pomocníka, než je váš bratr nebo sestra……
Aleksandar byl úředníkem a šéfem jednoho úseku jugoslávské říční plavby a je to ten krasavec v kroužku. Neměl lehký život, od šestnácti let se o sebe staral sám, ale postavil dům a zplodil a vychoval tři děti.

Závěr

Jedno vím určitě, až půjdu na jeho hrob, budu mít jiné pocity, protože o něm vím víc a znám jeho život i myšlenky. A možná ho chápu, protože i já mám v sobě kapku neklidné krve, jako měl on. Tak mě napadá, že kromě materiálních věcí bychom měli zanechat po sobě i něco jiného, myšlenky, deník.

Novoroční předsevzetí – hubnutí

9. ledna 2019 v 12:27 | ep |  Jídlo, recepty
Možná si dal někdo z vás novoroční předsevzetí, že zhubne. Pokud ano, můžete vyzkoušet dva nápoje.
Skořicový nápoj spaluje nadbytečné kilogramy.
Pokud využíváte skořici, regulujete cukr v krvi, zrychlujete metabolismus, prodlužuje pocit sytosti a tím vším ubíráte kilogramy.
Smíchejte půl lžičky skořice a lžičku medu a provařte ve vodě, odpovídající jednomu hrnku. Rozdělte na dva díly. První vypijte ráno půl hodinu před snídaní a druhou polovinu půl hodiny předtím, než půjdete spát.
Přírodní spalovač tuku.
125 g křenu, 3 citróny, 3 lžíce medu. Křen posekáme, rozmixujeme, citróny očistíme, odstraníme pecky, rozmixujeme, dodáme med a smícháme dohromady. Uložíme do ledničky. Doporučuje se brát 2x denně lžíci před jídlem. Za tři týdny uvidíme výsledky.
Vyzkoušet se to dá a ten nápoj skořicový (foto) chutná dobře. Ale asi zlaté dobré pravidlo se nemění, víc pohybu a nejíst to, z čeho se tloustne. Můj problém je že mě baví vařit, a musím ochutnávat, ale když se rozhodnu pro tvrdší režim, jde to a kila, nebo aspoň pár odejdou……..