Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

O psaní

22. května 2020 v 10:13 | ep |  Knihy, filmy, divadla,malířství, recenze, výstavy
Stephen King. O psaní. Memoáry o řemesle.
O Kingovi jsem přemýšlela, kam chodí pro originální nápady, jak umí vygradovat děj a vůbec, kde se to v něm bere, že tak umí psát a když jsem zjistila, že něco ze svého psaní poodhalil, jeho knihu O psaní jsem si koupila. Snažím se občas na svém blogu psát o tom, co mě baví nebo vytáčí, co sleduji a vím, že psát dobře a přitažlivě vůbec není jednoduché, a proto jsem chtěla nahlédnout pod pokličku mistra. Svoji knihu začíná dvěma citáty, které stojí za zamyšlení. Upřímnost nade vše. Miguel de Cervantes a druhý Lhářům se vede nejlíp. Anonym.
Na závěr si dovolím dát citát z Druhé předmluvy knihy.
"Tahle kniha je krátká, protože většina knih o psaní je plná žvástů. Spisovatelé, včetně zde zúčastněného, sami moc dobře nerozumějí tomu, co dělají - nevědí, proč to funguje, když je to dobré, ani proč to nefunguje, když je to špatné. Usoudil jsem, že čím bude kniha kratší, tím miň v ní bude žvástů."
Ale byla to nadsázka, S. King prozradil, jak se dostal k psaní i něco ze svého života a o řemesle psaní. Jednoduché řemeslo to není, musíte vytrvat, být pilní, nevzdávat to a ta inspirace vždy nakonec přijde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama