Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem: to nejdůležitější je očím neviditelné. (Malý princ).

„Uvolnění“

20. května 2020 v 11:16 | ep |  Téma týdne
Slovo uvolnění jsem dala do uvozovek, protože uvolnění může být i negativní. V mnoha zemích byla přijata při boji s Covid 19 mimořádná opatření, byla různá omezení, domácí izolace, zákazy vycházení. Během nouzového stavu v Srbsku klesl počet dopravních nehod a případů domácího násilí. Před necelými čtrnácti dny byl nouzový stav zrušen a děje se to vlastně i v celé Evropě. Co všechno to může přinést? Zrušení výjimečného stavu by nemělo být spouštěčem násilí, ale může ho způsobit vlastně každá situace, která zásadním způsobem změní, naruší životní styl jednotlivců.

Eskalace násilí

Pokud jsou vztahy nestabilní a napjaté, mohou změny, které mohou být chápány jako nebezpečné spustit násilí, protože jakákoli změna, kterou člověk považuje za ohrožující a naruší jeho život, může spustit násilí. Bohužel, je to tak, a černé kroniky se zaplňují. Dochází k vraždám, loupežím. Radikalizuje se obyvatelstvo v mnoha zemích, dochází k demonstracím (Německo), objevují se antisemitské výpady, že za všechno mohou Židé. To snad ne, to už tady jednou bylo…..

Sebevraždy

Neznám přesnou statistiku, ale je smutné, že dochází po situaci, které jsme byli vystaveni i k sebevraždám, a to i mezi zdravotními sestrami. Nevím, ale asi to je následek velkého a dlouhotrvajícího tlaku na psychiku, a potom může dojít ke zkratkovitému jednání. Může to mít na svědomí i velký pocit zodpovědnosti za životy jiných, i když ten je na místě.

Závěr -co je před námi

Před námi je toho ještě hodně, s čím se musíme smířit. Virus zeslabil, ale zůstal a při nepozornosti, neopatrnosti, riskování, se klidně zase zvedne na prokletou stovku onemocněných nebo i více. Čekají nás ekonomické problémy, a dá se říct, že psychika dostane zase zabrat. A jednoduchý lék na psychiku, stejně jako vakcína není. Nezbývá nic jiného, než si říct MUSÍME VYDRŽET. Když se bavím s lidmi, jsou dost otrávení a říkají, trvalo to dlouho, jsem omezena v tom a v tom, nemůžu plánovat dlouhodobě ani cesty, přišla jsem o peníze. Co může trochu pomoci? Chození do přírody, rychlá chůze, běh, čtení, psaní a prostě něco dělat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama